Era cyfrowa szansą dla kobiet w biznesie

Wszędzie mówi się o prawach, równouprawnieniu i równym traktowaniu kobiet. Wciąż jednak kobiety nie są dostatecznie doceniane i wynagradzane za swoją pracę i inwencję. Mają niższe zarobki na tych samych stanowiskach co mężczyźni, trudniej im o awans na stanowiska kierownicze i dyrektorskie, a często mają przerwę w życiu zawodowym, gdy decydują się na dziecko. Zwykle muszą też szybko do niej wrócić po urodzeniu dziecka, w przeciwnym wypadku mogą nie zastać już swojego stanowiska. W Polsce nie mamy też dostatecznego wsparcia finansowego dla kobiet, które decydują się zostać z dziećmi dłużej niż rok. Brak nam świadomości i edukacji odnośnie wpływu pierwszych lat życia dziecka na jego późniejszy rozwój. Z tego ostatniego powodu zaczęła się moja historia.


W XXI wieku kobiety w końcu mają pełen wachlarz możliwości rozwoju, na pewno dużo większy niż przed laty. Decyzję o szukaniu pracy zdalnej podjęłam na urlopie macierzyńskim. Zdecydowałam wówczas, że chcę zostać z synem w domu przynajmniej do 3 roku życia. Dla wielu kobiet taka decyzja jest niemożliwa do realizacji z powodów ekonomicznych i zawodowych. Mam swoje potrzeby, ambicje i cele, dlatego musiałam znaleźć zajęcie, które będą mogła wykonywać z domu. Na szczęście era cyfrowa otwiera przed nami wiele nowych drzwi. Dostęp do Internetu i globalizacja spowodowały, że możemy znaleźć w sieci najlepsze dla siebie zajęcie, za uczciwe wynagrodzenie i wykonywać je kiedy chcemy, z każdego zakątka świata z dostępem do Internetu.

Biznes Online – Bingo!

Uważam, że aby robić coś dobrze i bez wysiłku, trzeba to robić z pasją, dlatego warto znaleźć firmę, która będzie nam odpowiadała pod kątem swojej misji i gamy produktów. Z tego powodu zainteresowałam się branżą Wellness & Beauty. Mam świadomość tego, że można poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i swój wygląd dzięki naturalnym metodom i produktom. Coraz więcej osób zauważa i boleśnie odczuwa skutki uboczne chemii, która jest w żywności, lekach i kosmetykach. Zaczynają oni przez to szukać alternatywnych sposobów leczenia i zdrowych produktów wysokiej jakości. Holistyczne podejście do człowieka jest teraz w modzie i cenie. Bardzo wiele osób chce odzyskać lub zachować równowagę w sferze umysłu, ciała i ducha. Na świecie branża wellness rozwija się w bardzo szybkim tempie, osiągając w 2017 roku wartość ponad 4 bilionów dolarów! Reprezentuje ona 5,3% wartości globalnej ekonomii.

Powyższe fakty i chęć niesienia pomocy innym, zarówno w sferze zdrowotnej jak i zawodowej przesądziły o wyborze. Większość uczciwych ofert odnosi się do afiliacji, czyli polecania produktów lub usług w Internecie. Są to firmy marketingu sieciowego lub firmy, które poprzez prosty program partnerski dzielą się zyskami z partnerami. Do rozpoczęcia takiej pracy zazwyczaj nie potrzeba doświadczenia. Z wykształcenia jestem Psychologiem Biznesu, dlatego tematy marketingu, wpływu reklamy oraz kreowania marki osobistej nie są mi obce.
Zapewniam jednak, że wszystkiego, co potrzebne, aby zarabiać online, można nauczyć się w praktyce.

Dziś pracuję głównie zdalnie na swoim smartfonie

Dzięki ciekawości, aby spróbować czegoś zupełnie nowego, zarabiam bardzo dobre pieniądze, poświęcając się pracy tyle, na ile mogę i chcę. Pomagam kobietom, młodym mamom, a także wszystkim, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie online odnaleźć się na rynku tworząc stabilną alternatywę dla etatu. Dzięki temu poznaję wiele wspaniałych, pracowitych i otwartych ludzi, z którymi buduję rynek wellness & beauty w Polsce. Uczę od podstaw jak działa marketing w Internecie i Social Media z użyciem nowoczesnych technologii i automatyzacji.

Cyfryzacja wprowadziła nas w nowy wymiar pracy

To co dla większości było marzeniem, dziś staje się codziennością. Marketing wielopoziomowy i praca zdalna pozwalają na budowanie czegoś trwałego, na własnych warunkach i z pomocą innych. Wyzwania, które stawia przed kobietami świat biznesu, dzisiaj są łatwiejsze do przyjęcia. W network marketingu sami wyznaczamy sobie dni i godziny pracy. Pracujemy z ludźmi przedsiębiorczymi, mającymi podobne pasje i cele do naszych. Możemy decydować kiedy spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, a kiedy poświęcamy się pracy. Sądzę, że kluczową kwestią jest znalezienie odpowiedniej osoby, która pokaże system, strategię, narzędzia do pracy i zaopatrzy w odpowiednią wiedzę, abyśmy od początku czuli się pewnie i profesjonalnie. Dzięki temu, że społeczność zaangażowana we wspólny projekt dzieli się wiedzą, praktycznie każdy może zacząć się nim zajmować. Wystarczy otwarty umysł, trochę systematyczności i wytrwałości.

Pozdrawiam

Kamila Ptasznik

Zachęcam Cię do pobrania bezpłatnego planera pracy w biznesie sieciowym

www.kamilaptasznik.pl/planer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *