Jak zarabiać w Internecie?

Ostatnie wydarzenia związane z epidemią Koronawirusa zmusiły wiele firm do zrewidowania swojego postrzegania pracy zdalnej. Nigdy wcześniej na tak wielką skalę nie odsyłano pracowników do tzw. home office. Ma to na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i komfortu pracy. Zauważono, że praca zdalna ma wiele plusów i co ciekawe wzrasta dzięki niej produktywność. Zachęca się więc ludzi do poszukiwania zajęcia, które będą mogli wykonywać z zacisza swojego domu.

A co jeśli Twój zawód lub dotychczasowe umiejętności nie są ściśle związane z branżą IT (programowanie, grafika itp.) i nie da się ich wykorzystać do sieci?

Nie martw się! Zarabianiem w Internecie zajmuje się już od kilku lat i mogę śmiało powiedzieć, że praca zdalna jest dla każdego, bez względu na Twoje doświadczenie czy wykształcenie. Możesz tutaj zarabiać na wiele różnych sposobów. Poniżej przedstawię kilka najciekawszych rozwiązań.

YouTube

To, co do niedawna wydawało się jedynie rozrywką dla młodzieży, dziś jest poważnym biznesem. Coraz więcej osób zarabia setki tysięcy dolarów rocznie na swoich kanałach YouTube, a rekordzista z 2019 r. zainkasował 26 milionów dolarów! I był nim uwaga…8-letni Ryan Kaji! Dziś, dzięki Internetowi, możesz stać się aktorem, sławnym komikiem, rozpoznawalnym trenerem, tancerzem, a nawet reżyserem udostępniając swoje filmy. Każdego dnia miliony pomysłów przybierają formę krótkich filmów, a ich autorzy stają się sławni na cały świat. Nasz rodak Sylwester Wardęga ze swoimi produkcjami dotarł do setek milionów ludzi na całym świecie, stając się rozpoznawalnym, sławnym, a w konsekwencji bogatym YouTuberem. Poza Twoją odwagą, pomysłowością i opanowaniem podstawowych programów do obróbki wideo, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś to Ty przykuł naszą uwagę swoim filmem.

Praca zdalna

Blog – zarabianie na pasji

Jeśli jesteś osobą, która dobrze włada piórem (klawiaturą), potrafi merytorycznie przekazać wiedzę i lubi to robić, to warto zastanowić się nad tą formą działania. Jeśli chcesz utrzymywać się z bloga, musisz pisać na tematy, które Cię pasjonują. Jeśli nie zostanie zachowany ten warunek, bardzo szybko się wypalisz, a nowe tematy będą pojawiać się z trudem. Blogerzy dzielą się swoją wiedzą kulinarną, poczuciem humoru, testują dla Ciebie nowinki technologiczne, a nawet uczą podstaw Excel’a czy języków obcych. Żeby zarabiać na blogowaniu, warto pisać artykuły sponsorowane, wpisy za wynagrodzenie, wpisy barterowe, możesz prowadzić doradztwo/mentoring, sprzedawać swoje kursy i szkolenia, umieszczać linki afiliacyjne lub banery reklamowe. Dziś, aby stworzyć profesjonalnego bloga, nie potrzebujesz wybitnych zdolności graficznych. Możesz wykorzystać gotowe, darmowe szablony, dostępne np. na wordpress.com.

Przy okazji zapraszam na mojego drugiego bloga, którego prowadzę razem z mężem, na temat zarabiania w Internecie www.weonline.pl

Trading

Z definicji trading to aktywność polegająca na spekulacji, której przedmiotem są zmieniające się ceny najróżniejszych aktywów inwestycyjnych. Trader angażuje się w kupno i sprzedaż aktywów na dowolnym rynku finansowym. Robi to dla siebie lub w imieniu innej osoby, lub instytucji. Może on zarabiać dla instytucji finansowej, w tym przypadku wykorzystuje środki firmy i otrzymuje za to wynagrodzenia oraz premie. Może także pracować dla siebie, co oznacza, że handluje własnymi aktywami i zachowuje cały zysk dla siebie. Traderem może więc zostać każdy, kto dysponuje wolnymi środkami i podstawowymi umiejętnościami obsługi komputera. Jednak, aby robić to profesjonalnie, potrzeba sporego zakresu wiedzy, cierpliwości, odpowiedniego podejścia do zarządzania ryzykiem i doboru adekwatnych metod zarządzania kapitałem do stosowanej strategii. Jeśli więc lubisz analizować wykresy i trzymasz nerwy na wodzy, to może być dla Ciebie strzał w 10.

Programy partnerskie

Programy partnerskie oferują rodzaj współpracy, w której podmiot płaci, gdy dojdzie do transakcji. Mechanizm działania jest prosty i skuteczny. Firma, która sprzeda produkt lub usługę, dzieli się prowizją z programem partnerskim, a ten z partnerami, którzy do transakcji doprowadzili. Taka sytuacja jest wyjątkowo korzystna i firmy chętnie godzą się na taką współpracę. Zapotrzebowanie rynku spowodowało powstanie wielu bardzo dobrych programów, które generują ogromne obroty i wypłacają swoim partnerom wysokie prowizje. Sposobów na wygenerowanie dochodu przy użyciu programów partnerskich jest mnóstwo i poszczególni użytkownicy wypracowali własne strategie. Między innymi jest to umieszczanie linków referencyjnych na blogach i stronach internetowych oraz szeroko pojęte działania marketingowe np. w Social Media.

Praca zdalna

Marketing sieciowy – MLM

MLM to skrót od wyrażenia Multi-Level Marketing, co oznacza w języku polskim marketing wielopoziomowy, nazywany również marketingiem sieciowym (ang. Network Marketing).

Podstawą marketingu sieciowego jest pominięcie tradycyjnych form sprzedaży (reklama w TV, sklepy stacjonarne itp.), na rzecz budowania niezależnych sieci odbiorców, do których produkt trafia bezpośrednio od producenta. Firmy, które wybierają taki rodzaj dystrybucji towarów, oszczędzają DUŻE pieniądze na reklamie czy pośrednikach i dzielą się nimi z partnerami, którzy przyczynili się do zwiększenia obrotów. Rozliczany jesteś tutaj za efekt pracy- im większe obroty generuje Twoja sieć odbiorców, tym wyższe wynagrodzenie.
Mechanizm działania jest podobny do powyższego programu partnerskiego, bo również opiera się na polecaniu produktów lub usług, ale jest zasadnicza różnica w rozliczaniu. Polega ona na głębokości poziomów prowizji. Zdecydowana większość programów partnerskich oferuje jedno lub dwu poziomowe systemy wynagrodzeń, a w MLM można stworzyć swoją sieć odbiorców składającą się z tysięcy partnerów oraz wielu poziomów. Ma to realny wpływ na wysokość i stabilność Twojego wynagrodzenia. W MLM prowizję dostajesz za każdym zakupem, wszystkich osób w Twojej organizacji. Zyskujesz tym samym dochód tzw. odnawialny, co oznacza, że za raz wykonaną pracę możesz zarabiać pieniądze, w kolejnych miesiącach lub latach. Firmy marketingu sieciowego wynagradzają także swoich partnerów za dobre wyniki, oferując im auta klasy premium i ekskluzywne wczasy.

Zastanów się czy wolałbyś mieć 100% z pracy własnej, czy 1% z pracy 100 osób?

Tutaj pracuje się zespołowo więc współpracując z innymi, generujesz duże obroty i co za tym idzie, dostajesz duże wynagrodzenie.

Partnerem firmy może zostać każdy, najczęściej warunkiem jest jednorazowy zakup produktów. Swoją strukturę odbiorców możesz rozbudowywać przez Internet, np. budując markę osobistą w Social Media.

Ja wybrałam właśnie taki sposób zarabiania, ponieważ da się tu wygenerować szybciej dochód i nie potrzeba specjalnych umiejętności jak np. obróbka filmów czy znajomość rynków finansowych. Prowadzę tak naprawdę swój sklep internetowy, bez żadnych kosztów stałych i zamartwiania się o magazyn, wysyłki, zwroty itp. Wystarczy, że jestem zadowolona z produktów i możliwości finansowych i polecam to innym ludziom. Na dodatek robię to całkowicie przez Internet, między innymi dzięki budowaniu markę osobistej na Facebooku.

Jeśli chcesz nauczyć się jak zarabiać przez Internet, to ZOBACZ BEZPŁATNE WIDEO.

KLIKNIJ TU- www.kamilaptasznik.pl/zarabiajzemna

lub wklej ten link do przeglądarki:
bit.ly/kamilainfo

Podsumowanie

Jak widzisz, możliwości zarabiania jest wiele. Praca zdalna dostępna jest dla każdego, daje ona wiele swobody i elastyczności. Masz także szansę na poznanie wartościowych osób z całego świata oraz zyskujesz możliwość częstszych podróży, bo pracujesz wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu. Twoje zarobki w dużej mierze zależą od efektu Twojej pracy, dlatego jeśli się zaangażujesz, to jesteś w stanie bardzo dobrze zarabiać, a nawet stworzyć pełnowartościowy biznes. Dodatkowym atutem są aspekty ekonomiczne- nie tracisz pieniędzy i czasu na dojazdy do pracy, możesz także zatrudnić się w Amerykańskiej firmie, a utrzymywać w Polsce czy Tajlandii, gdzie koszty życia są znacznie niższe. Tylko od Ciebie zależy, na jaką formę działania się zdecydujesz. Myślę, że w dobie aktualnych wydarzeń, warto otworzyć się na pracę zdalną i sprawdzić co Ci najbardziej odpowiada. Na początku dobrze jest, aby znaleźć osobę, która ma sukcesy w interesującej nas branży i zacząć się od niej uczyć. Pamiętaj też, aby angażując się w projekt myśleć długoterminowo, bo tylko takie działanie da Ci szansę odczuć prawdziwe korzyści.

Pozdrawiam

Kamila Ptasznik

Kamila Ptasznik Cyfrowa Wolność

PS. Odbierz BEZPŁATNY Planer Pracy w Marketingu Sieciowym:

KLIKNIJ TU – Planer Pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *